Aktualności

Sprzątanie Świata 2015
23.09.2015


W dniu 22 września odbyła się 22. Akcja Sprzątanie Świata. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem "WYPRAWA - POPRAWA" i miała na celu przede wszystkim kształtowanie odpowiedzialności za miejsce, w którym mieszkamy i żyjemy.
Tradycyjnie dębickie szkoły podstawowe i gimnazja przyłączyły się do ogólnopolskich porządków sprzątając najbliższe otoczenie swoich placówek oraz Park Miejski im. Skarbka.
W godzinach dopołudniowych uczniowie pod opieką nauczycieli sprzątali szkolne ogrody, place zabaw i tereny zielone w okolicy placówek, natomiast o godz. 12-tej grupa ochotników z każdej szkoły podstawowej zebrała się przed wejściem do parku im. Skarbka i z nieukrywanym entuzjazmem wyruszyła do porządkowania wyznaczonych terenów. Chociaż park sprzątany jest sukcesywnie, efekt pracy młodych dębiczan przeszedł wszelkie oczekiwania, co można zauważyć na zamieszczonej niżej fotorelacji. W akcji sprzątania parku wzięło udział 64 uczniów wraz z opiekunami.
Na zakończenie "Sprzątania Świata" w Sportowej Stodole przy hali KS Wisłoka odbyło się podsumowanie akcji, w którym wziął udział Burmistrz Miasta pan Mariusz Szewczyk oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Dębica pan Leszek Bonar.
Goście wręczyli uczniom listy z podziękowaniem, pamiątkowe wydawnictwa i gadżety ufundowane przez Urząd Miejski i Firmę TC Dębica. Do uświetnienia spotkania przyczyniły się również Firmy: Thermo-Bud, hurtownia Vita, zakłady Ząbek, piekarnia Adam Ciszek.
Koordynatorem Akcji "Sprzątanie Świata" był tradycyjnie Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy.


« Wstecz