Aktualności

Spartakiada sportowa dla uczniów dębickich szkół
06.06.2014


W dniach 3-5 czerwca w hali sportowej MOSiR odbyła się Spartakiada Sportowa Dębickich Szkół pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy. Organizatorami Spartakiady był Zespół Szkół nr1 w Dębicy i Miejski Zarząd Oświaty.
Zawody sportowe dla dzieci i młodzieży z dębickich szkół podstawowych i gimnazjów zorganizowane zostały z okazji niedawnego Dnia Dziecka, jak również w ramach realizacji zadań związanych z "Rokiem szkoły w ruchu".Pod takim właśnie hasłem, ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, przebiegał kończący się rok szkolny 2013/14.
Spartakiada odbywała się w trzech etapach: rywalizacja dzieci klas I-III, klas IV-VI i młodzieży z gimnazjów.
"Każdą szkołę reprezentowała blisko 50-osobowa grupa młodych sportowców. Głównym celem zawodów było rozwijanie zainteresowań sportowych, ukazywanie znaczenia aktywności ruchowej oraz krzewienie ducha rywalizacji sportowej z zachowaniem zasad fair play, a także promowanie zdrowego stylu życia w praktyce" - mówi Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy, współorganizator spartakiady.
Wśród wielu atrakcyjnych konkurencji z największym aplauzem spotkały się m.in. skoki na piłce skaczącej, piłka w kolanach, sztafeta z pisaniem wyrazu RADOŚĆ i inne.
Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy Spartakiady otrzymali pamiątkowe medale, a każda ze szkół dyplomy.


« Wstecz