Aktualności

Konkurs plastyczno-językowy New Challenge
21.11.2011

Po raz trzeci w Dębicy, a dziesiąty w Polsce odbył się konkurs plastyczno-językowy New Challenge adresowany do dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej.Organizatorem konkursu jest Akademia Językowa Open School. Konkurs organizowany był pod patronatem Wydawnictwa Cambridge i Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy.
Ideą konkursu jest propagowanie nauki języków obcych wśród dzieci i młodzieży. Rosnące zainteresowanie z roku na rok pozwala twierdzić, że jest potrzeba takiego przedsięwzięcia. W obecnej edycji zarówno dzieci ze szkół podstawowych jak i gimnazjaliści bardzo pozytywnie odpowiedzieli na tę inicjatywę, czego dowodem było ponad 300 zgłoszeń do konkursu.
Wśród uczestników dominowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 - ponad 60 osób, Szkoły Podstawowej nr 9 - ponad 50 osób i Szkoły Podstawowej nr 5 - blisko 50 zgłoszeń. Temat tej edycji "Miasto, które chcę odwiedzić" zaowocował powstaniem, bardzo różnorodnych pod względem technik, prac plastycznych. Pani Katarzyna Cudecka jedna z jurorek oceniająca konkurs od strony plastycznej uważa, że we wszystkich poziomach wiekowych wiele prac ujawniło ponadprzeciętne zdolności plastyczne dzieci. Ponadto jak twierdzą nauczycielki, pani Agata Szarek i Magdalena Koźlik, które oceniały poziom językowy uczestników konkursu z języka niemieckiego i angielskiego, jest on wysoki i z perspektywy trzech ostatnich lat ciągle zwyżkuje.
Fundatorami nagród w obecnej jak i wcześniejszych edycjach była Akademia Językowa Open School i Wydawnictwo Cambridge.

Nagrody główne - darmowe semestry nauki języka niemieckiego i angielskiego otrzymali:
Musiał Filip SP 2
Sarna Zuzanna SP 5
Czerwiec Michał SP 8
Nykiel Julia SP 9
Stalec Gabriela SP 11
Leśnowska Anna SP 11
Kołodziej Kinga MG 1
Węgrzyn Patrycja MG 2
Pych Justyna MG 2

Ponadto w konkursie wyróżnieni zostali:
Ciepiela Barbara SP 2
Czerepak Gabriela SP 5
Ryba Gabriela SP 8
Górska Gabriela SP 9
Hodor Paula SP 9
Augustyn Adrian SP 12
Wiśniowski Jakub SP 12
Wypasek Aleksandra MG 1
Duda Aleksandra MG 2
Mroczek Julita MG 2

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy na kolejną edycję New Challenge.


     

« Wstecz